System oddymiania Kraków

System oddymiania zostaje uruchomiony w trakcie wybuchu pożaru. Warto zaznaczyć, że często to nie ogień jest największym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, ale przede wszystkim są to szkodliwe produkty spalania. Dlatego tak ważne jest szybkie i sprawne oddymianie pomieszczeń. System pozwala na odprowadzenie szkodliwych i niebezpiecznych gazów, a także gorącego powietrza z wnętrza budynku. Zmniejsza to ryzyko zatrucia toksycznymi produktami spalania, dzięki temu możliwa jest bezpieczniejsza ewakuacja osób znajdujących się w budynku. Oddymianie ułatwia także dostęp staży pożarnej do źródła ognia, a także chroni obiekt przed zawaleniem się na skutek zmiany parametrów konstrukcji. System oddymiania uniemożliwia rozprzestrzenianie się dymu do innych pomieszczeń.

Gdzie stosować?

Obiekty, które mają obowiązek wyposażenia w systemy oddymiania, są określone za pomocą odpowiedniego rozporządzenia, natomiast urządzenia oddymiające oferowane przez naszą firmę umożliwiają instalację zarówno w dużych, jak i mniejszych obiektach. Systemy oddymiania mogą być stosowane na klatkach schodowych, budynkach komercyjnych czy salach produkcyjnych. Jak zbudowany jest system oddymiania? Elementami składowymi są:
● centrala oddymiania,
● przycisk oddymiania,
● okna oddymiające lub klapy dymowe,
● urządzenia napowietrzające,
● czujniki dymu.

System oddymiania można także rozbudować i dostosować jego funkcjonalność w zależności od indywidualnych potrzeb obiektu.  

System oddymiania - Kraków, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój (region małopolski)

W momencie wystąpienia pożaru automatycznie otwierają się klapy dymowe lub okna oddymiające wyposażone w napęd pneumatyczny bądź elektryczny, najczęściej znajdują się one w górnej części budynku. W ten sposób trujące gazy i dym są odprowadzane na zewnątrz, dzięki czemu zwiększona jest także widoczność i łatwiej przeprowadzić bezpieczną ewakuację. Uruchomienie systemu będzie możliwe dzięki alarmowi czujek dymowych, włączeniu przycisku oddymiania lub zewnętrznych elementów wyzwalających. Jednocześnie przewietrzanie obiektu od dołu jest możliwe dzięki dopływowi powietrza z urządzeń napowietrzających - okien, bram czy drzwi.

Istotne jest, aby urządzenia oddymiające były dobierane zgodnie z wytycznymi, uwzględniając także konstrukcję danego budynku, dlatego dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy pomoc w doborze odpowiednich urządzeń. Proponujemy także pomoc w montażu oraz instalacji systemu. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie świadczenia naszej usługi.Skontaktuj się z nami